Nie ma nic bardziej mylnego, niż twierdzenie, że potrzeba nie wiem jakich miejsc odległych i wymyślnych, by wykreować to, co mamy w głowie...
Czasami wystarczy bowiem plac budowy u sąsiada, tuż obok, mijany każdego poranka, w drodze do przedszkola, na którym wysiały się maki... Aż tyle i tylko tyle :)

Fotografując w formacie RAW (nie jpg) mamy możliwość "wyciągnięcia" ze zdjęcia wszystkiego tego, czego nie udało nam się osiągnąć na etapie jego robienia.
Pakiet Adobe z kolei: Lightroom (tu obróbka zdjecia, to sama przyjemność) i Photoshop (ten drugi nie koniecznie) dają nam narzędzia do "wywołania" Rawa, a następnie postprodukcji, w takim kierunku, który uznamy za nasz :) po prostu.

Nie będąc fotografem, widzisz to tak:

untitled

Tu właśnie powstaje takie ujęcie:

untitled 8451 2

Po obróbce RAW'a w LR:

untitled 8451

Po nałożeniu tekstury i wyrównaniu tła w PS. I mamy to :)

untitled 8451 Edit 2

 

Również konwersja do czerni i bieli to nie zwykły klik i już. Zwykłym klikiem bowiem uzyskamy jedynie efekt zdjęcia szaro-szarego, a czy o to nam chodzi? Na pewno nie. 

untitled 0182 2

Naszym celem jest uzyskanie prawdziwych czerni, bieli prawdziwych - taka obróbka cieszyć będzie nasze oko - wyraźna i zdecydowana!

untitled 0182

 

Zatem do dzieła, samo się nie zrobi !

Pozdrowienia, Paula

P.S. Warsztaty, etap zaawansowany, na którym to poznamy wszyskie tajniki właściwej obróbki (kolor i B&W) już po wakacjach! Do zobaczenia :)